Aktuality Střední lesnická škola Žlutice na soutěži ve vábení jelenů v Salzburgu

Středisko Toužim

Středisko Toužim se nachází na adrese Plzeňská 330, 364 01 Toužim. Součástí tohoto pracoviště je budova školy, kde probíhá teoretická výuka oborů Kuchař-číšník, Zahradník, Zahradnické práce, Mechanik opravář motorových vozidel a Opravářské práce. Žáci mají k dispozici školní jídelnu, kde se mohou stravovat.

Dalšími budovami jsou střediska, kde probíhá odborný výcvik. Středisko odborného výcviku pro obor Kuchař-číšník (Plzeňská 318, 364 01 Toužim), je vybaveno moderní kuchyní. Součástí střediska je i jídelna, kde žáci v rámci odborného výcviku vykonávají číšnické práce.

Dále zde probíhá výuka odborného výcviku pro obory Zahradník, Zahradnické práce. Žáci mají k dispozici učebny, kde probíhá studium rostlin a pokojových květin, učebny pro aranžérské a květinářské práce, skleníky a záhony.

Pro výuku odborného výcviku oboru Mechanik opravář motorových vozidel slouží dílny (Žlutická, parc. č. 1035, 364 01 Toužim), kde mají žáci k dispozici vybavení pro opravu silničních vozidel a jejich funkčních celků, provádí zde demontáže, kontroly a opravy jednotlivých částí a jejich montáže. Provádí funkční kontroly po provedené opravě. Používají a obsluhují diagnostická zařízení pro kontrolu technického stavu vozidel a jejich částí.

 

Projekt EU