×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Trubačský soubor Žluťásek opět bodoval

Trubačský soubor Žluťásek opět bodoval

14. 09. 2017

Ve dnech 9. a 10. září 2017 probíhaly, v nádherném prostředí hradu Křivoklát, Myslivecké slavnosti svatého Eustacha. Sobota započala oslavou 320. výročí Kapličky svatého Eustacha na Zámeckém vrchu. Den pokračoval Festivalem lovecké hudby, kterého se v letošním roce zúčastnilo rekordních 98 trubačů, z toho 8 v soutěži jednotlivců, 8 v soutěži dvojic a 11 v soutěži souborů ze všech koutů naší republiky. Naši školu reprezentovalo 10 členů školního trubačského souboru Žluťásek. Ze souboru se vyčlenilo tříčlenné těleso Kluci z naší školky. Zastoupení jsme měli i v soutěži jednotlivců a dvojic. Soubor Žluťásek si odvezl velmi prestižní a ojedinělou cenu prezidenta České republiky Miloše Zemana za nejprogresívnější posun výkonu souboru. Převedeno do hudebního žargonu – skokani roku.
V neděli proběhla přehlídka laureátů soutěže. V dalším programu se velmi líbily ukázky vábení jelenů i jiných druhů zvěře. Tým našich žáků režíroval náš absolvent a letošní mistr ČR Ing. Tomáš Třeský. Po oba dny prezentoval naši školu stánek na hlavním nádvoří. Skvělá organizace, příjemná pohoda a historií dýchající prostory královského loveckého hradu, byly zárukou úspěšné akce.
Blahopřejeme trubačům k perfektnímu výkonu a získání této prestižní ceny.

Další aktuality

Vážení rodiče a příznivci naší školy, jako každý rok i letos pro vás ...

Smysluplná brigáda během letních prázdnin.

Další aktuality