×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Místní kolo soutěže YPEF

Místní kolo soutěže YPEF

14. 03. 2024

Místní kolo soutěže YPEF (Young People in European Forests)

Jako již tradičně, tak i v letošním roce proběhlo na Střední lesnické škole Žlutice místní kolo 14. ročníku soutěže YPEF. Soutěžilo se v kategorii mladší a starší žáci, kteří zastupovali ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Manětín, ZŠ Bochov, ZŠ Karlovy Vary 1. máje 1 a SLŠ Žlutice.

Tříčlenná družstva soutěžila v teoretických znalostech o lese a lesním prostředí a poznávali různé druhy přírodnin, na závěr je čekal praktický úkol týkající se odhadu vzdáleností.

V kategorii mladší žáci se utkalo mezi sebou 10 družstev na třetím místě se umístilo družstvo ze ZŠ a ZUŠ Žlutice ve složení Tereza Přesličková, Markéta Kopelentová a Simona Janošková, druhou příčku obsadila ZŠ Karlovy Vary, 1. máje 1, kterou zastupovali David Vlček, Jan Paďourek a Šimon Sobotka, na prvním místě se umístili žáci Lukáš Eret, Michal Čečrdle a Jan Zeman ze ZŠ Manětín, p.o.

V kategorii starší žáci se na třetím místě s velkým překvapením a dobrým výsledkem umístili kluci z 1. ročníku oboru Lesnictví Jiří Klementovič, Vojtěch Rázek a Daniel Šmídl. Druhé místo obsadili Jan Ďurica, Filip Kolbinger a Václav Zdanovec. První místo patří trojici Matyáš Vávra, Jakub Hnát a Jakub Neumann. Obě vítězná družstva postupují do regionálního kola, které se bude konat v květnu na Střední lesnické škole ve Žluticích, klukům budeme držet palce při reprezentaci naší školy.

Další aktuality

Smysluplná brigáda během letních prázdnin.

Místní kolo soutěže YPEF (Young People in European Forests) Jako již tradičně, tak ...

Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky oznámili další nález sršně asijské ...

Další aktuality