×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Přednáška o preparaci hmyzu

Přednáška o preparaci hmyzu

09. 05. 2017

V pátek 5.5.2017 naší školu navštívil pan Jan Walter, student Západočeské univerzity v Plzni, Fakulty pedagogické oboru biologie, chemie se zaměřením na vzdělání, s přednáškou o preparaci hmyzu, zejména motýlů. Přednáška byla velmi zajímavá, ať už teoretická část, videa k tématu i možnost prohlédnout si spousty vzorků tzv. naživo. Žáci si mohli prohlédnout dospělce, kukly i larvy. Přednáška byla zakončena ukázkou preparace a po ní si žáci sami mohli vyzkoušet, jak náročné je takového motýla vypreparovat. Téma setkání bylo natolik zajímavé, že přilákalo i některé kolegy z pedagogického sboru. Celá přednáška bude žákům velmi užitečná, protože ve 3. – 4. ročníku dělají vlastní sbírku hmyzu, kde samozřejmě motýli jsou. Celá přednáška se nám velmi líbila a doufáme, že jsme s pane Waltrem navázali dobrou spolupráci a páteční setkání nebylo poslední.

Další aktuality

Vážení rodiče a příznivci naší školy, jako každý rok i letos pro vás ...

Smysluplná brigáda během letních prázdnin.

Další aktuality