×
Co hledáte?
Úvod . Škola . YPEF

YPEF .

YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích) je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol.

Leták ke stažení

Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy.

Soutěže se mohou zúčastnit žáci, kteří navštěvují 6. až 9. třídu základní školy (případně ekvivalent u víceletých gymnázií) v kategorii mladších žáků a střední školu (případně ekvivalent u víceletých gymnázií) v kategorii starších žáků 1. -3. ročník. Maximální věk soutěžících je 19 let.

Soutěž se skládá z postupných „rozřazovacích“ kol:

  1. Místní kola (vítězové z jednotlivých kategorií místních kol postupují do Regionálního kola)
  2. Regionální kola (vítězná družstva z každé kategorie z regionálních kol se spolu utkají v Národním kole)
  3. Národní kolo

Absolutní vítězné družstvo národního kola bude vysláno na Mezinárodní kolo do evropské země, která je členem mezinárodního výboru YPEF.

Více informací naleznete na www.ypef.cz

Střední lesnická škola Žlutice je regionálním koordinátorem soutěže YPEF, organizuje místní kola a regionální kolo pro Karlovarský, Plzeňský a Ústecký kraj.

Ing. Bc. Radka Stolariková, Ph.D.
regionální koordinátor YPEF

+420 737 203 238
stolarikova@slszlutice.cz