×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Chovatelská přehlídka trofejí 2017 – Doupovské Hradiště

Chovatelská přehlídka trofejí 2017 – Doupovské Hradiště

01. 06. 2017

V rámci výstavy trofejí VLS, s.p. – divize Karlovy Vary dne 27. 5. 2017 proběhl již 10. ročník trubačské soutěže – Parforsní kňour. Letos dosáhla soutěž rekordní účasti 98 trubačů z celé ČR. Soutěž byla již tradičně rozdělena do kategorií dle věku trubačů, což je, na rozdíl od podobných soutěží, velký přínos, neboť soubory ZUŠ a středních škol nesoutěží proti souborům, hrajícím 10 i více let. Naši se letos „odvázali“. Z řad kmenového souboru Žluťásek se vyčlenily ještě dva menší a to Žlutická ruleta a Kluci z naší školky. Sólistů jsme do soutěže postavili 6 a dvojic 5. V soutěži souborů do 18 let náš Žluťásek výrazným bodovým rozdílem s přehledem zvítězil. Na paty mu 3. místem šlapala Žlutická ruleta. V jednotlivcích, ve tvrdé konkurenci, obsadili se shodným počtem bodů 3. místo Petr Starenko a Jiří Horník a 4. místo Lukáš Schejbal. Poděkování patří i našim začátečníkům, kteří do souboru plynule zapadli a svých hlasů se zhostili se ctí.

V rámci doprovodného programu celé výstavy se naše škola zapojila i do lesní pedagogiky. Na naučné stezce ČLOVĚK-LES-ZVĚŘ jsme na stanovišti „Od semínka po výrobek“ představili dětem, jak roste les, společně jsme poznávali dřevo a hádali u dřevěných výrobků, z jakého pochází dřeva. Pro nejmenší byl připraven dendrofon či dřevěné pexeso.

Závěrečná skladba – Černá od Josefa Selementa, přednesená všemi zúčastněnými trubači, byla důstojnou tečkou za příjemným, prosluněným dnem.

Další aktuality

Zveme všechny nadšené umělce, nebo ty, kdo si chtějí jednoduše jen vyjádřit ...

NOVÉ AUTA, NOVÉ SPECIÁLNÍ VOZÍKY A je to tady! Nová auta, které ...

Další aktuality