×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Trubačský soubor Žluťásek opět bodoval

Trubačský soubor Žluťásek opět bodoval

14. 09. 2017

Ve dnech 9. a 10. září 2017 probíhaly, v nádherném prostředí hradu Křivoklát, Myslivecké slavnosti svatého Eustacha. Sobota započala oslavou 320. výročí Kapličky svatého Eustacha na Zámeckém vrchu. Den pokračoval Festivalem lovecké hudby, kterého se v letošním roce zúčastnilo rekordních 98 trubačů, z toho 8 v soutěži jednotlivců, 8 v soutěži dvojic a 11 v soutěži souborů ze všech koutů naší republiky. Naši školu reprezentovalo 10 členů školního trubačského souboru Žluťásek. Ze souboru se vyčlenilo tříčlenné těleso Kluci z naší školky. Zastoupení jsme měli i v soutěži jednotlivců a dvojic. Soubor Žluťásek si odvezl velmi prestižní a ojedinělou cenu prezidenta České republiky Miloše Zemana za nejprogresívnější posun výkonu souboru. Převedeno do hudebního žargonu – skokani roku.
V neděli proběhla přehlídka laureátů soutěže. V dalším programu se velmi líbily ukázky vábení jelenů i jiných druhů zvěře. Tým našich žáků režíroval náš absolvent a letošní mistr ČR Ing. Tomáš Třeský. Po oba dny prezentoval naši školu stánek na hlavním nádvoří. Skvělá organizace, příjemná pohoda a historií dýchající prostory královského loveckého hradu, byly zárukou úspěšné akce.
Blahopřejeme trubačům k perfektnímu výkonu a získání této prestižní ceny.

Další aktuality

Šestnáct soutěžních týmů ze sedmi lesnických škol České republiky ve středu 13. ...

Ve dnech 23. září až 24. září probíhal adaptační kurz pro žáky ...

Střední lesnická škola Žlutice, pořádala ve středu 22. září místní kolo soutěže ...

Další aktuality