×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . VIII. ročník regionálního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests) na Střední lesnické škole ve Žluticích

VIII. ročník regionálního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests) na Střední lesnické škole ve Žluticích

25. 04. 2018

Dne 18.4.2018 se Střední lesnická škola Žlutice, p.o. stala místem konání již VIII. ročníku regionálního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests), která se stává čím dál víc populárnější.

Soutěžilo ve třech disciplínách, a to z vědomostního testu z oblasti lesnictví, lesních ekosystémů a lesnické politiky. Druhou disciplínou byla poznávačka, ve které soutěžící museli správně určit rostliny, živočichy, stromy a horniny vyskytující se v lese a v jeho blízkosti. Třetí disciplína byla praktická část, kde soutěžící prověřili svoji kondici a poté znalost porostní mapy. V regionálním kole se utkalo 8 družstev v kategorii mladší žáci z následujících škol: ZŠ Manětín, 28. ZŠ v Plzni, Gymnázium a Střední odborná škola z Klášterce nad Ohří, Gymnázium Ostrov, ZŠ a MŠ L. Kynžvart, 2. ZŠ Cheb, Základní škola Kamenná Aš a Masarykova základní škola Lubenec. Vítězem této kategorie se stalo družstvo z Gymnázia a Střední odborné školy z Klášterce nad Ohří ve složení Vojtěch Kutílek, Jan Vlasák a Jan Dolejš. V kategorii starší žáci své vědomosti a dovednosti mezi sebou porovnávalo 5 družstev z následujících škol: Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech, Gymnázium a Střední odborná škola z Klášterce nad Ohří, Gymnázium Ostrov, Gymnázium a SOŠ Podbořany a Střední lesnické školy Žlutice, p.o. Vítězem této kategorie se stalo družstvo ze Střední lesnické školy Žlutice, p.o. ve složení Stanislav Večeřa, Marek Bartůněk a Jiří Moucha.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a za krásné setkání a výměnu zkušeností, které probíhalo v přátelském duchu, a vítězům obou kategorií přejeme hodně štěstí v národním kole, které se uskuteční pod záštitou Fakulty lesnické a dřevařské v Praze.

Další aktuality

Připomeňme si první ročník festivalu, který byl plný radosti a sounáležitosti. Všem ...

zápis-o-průběhu-a-vysledku volebStáhnout

Další aktuality