×
Co hledáte?
Úvod . Aktuality . Národní soutěž ve vábení jelenů a ostatních druhů zvěře

Národní soutěž ve vábení jelenů a ostatních druhů zvěře

03. 07. 2018

Národní soutěž ve vábení jelenů a ostatních druhů zvěře se letos konala 23.6. 2018 a byla součástí Národních mysliveckých slavností na Ohradě, v blízkosti Hluboké nad Vltavou. Ve vábení ostatních druhů bylo početnému publiku předvedeno pět druhů hlasů zvěře: hlas srny, zaječí vřeštění, vábivý hlas kachny, jelen sika v říji a hlasy černé zvěře na krmelišti. Naši žáci se nenechali zahanbit a na druhém místě se umístil František Greguš. S odstupem dvou bodů skončil na 3. místě Jiří Bláha. Na krásném 4. místě se pak umístil náš benjamínek výpravy Jakub Seidl. Hlasy jelenů ve druhé soutěži napodobovalo 14 vábičů. Zvítězil, stejně jako vloni, náš absolvent Tomáš Třeský. Čtvrté místo obsadil náš letošní maturant Michal Mašát. Páté místo vybojoval žák 2. ročníku Jan Petr, který svým výkonem ponechal za sebou i trojnásobného mistra Evropy Josefa Kaprase a zařadil se do evropské špičky. Díky patří organizátorům za skvělou atmosféru i velmi hodnotné ceny, které si naši odváželi domů.

Další aktuality

Vážení rodiče a příznivci naší školy, jako každý rok i letos pro vás ...

Smysluplná brigáda během letních prázdnin.

Další aktuality